Bireysel Yaşam

Yaşamınızı ve sevdiklerinizi güvence altına almak istediğinizde, Yapı Kredi Emeklilik'in sunduğu yaşam sigortası ihtiyacınız olan güvenceyi sağlar.

Yaşamda karşılaşabileceğiniz kimi riskleri önceden kestirmeniz mümkün olmayabilir. Ama vefat, maluliyet ve kritik hastalıklar gibi risklerin size ve sevdiklerinize getirebileceği maddi yüklere karşı şimdiden önlem almanız, hazırlıklı olmanız mümkün. Yaşam Riskleri Sigortası ile kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alabilirsiniz.

Bireysel Yaşam Sigortası


Yaşam Riskleri Sigortası’nın özellikleri nelerdir?

  • Poliçe Amerikan Doları’na endeksli olarak düzenlenir.
  • Sigorta Süresi en az 1 yıl, en fazla 52 yıldır. Sigorta başlangıç yaşı 18-60 arasındadır.
  • Primler sigortalının yaşına ve istediği teminatlara göre belirlenir.


Yaşam Riskleri Sigortası’na sahip olmak size ne kazandırır?

Ya bir gün sizin de başınıza gelirse?...

Sigorta kapsamında teminat altına alınan kritik hastalıklardan birisi ile karşılaşacak olursanız, alacağınız tazminat ile kendinize hemşire tutabilir, tedavi için yurtdışına gidebilir ya da başka ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Sigorta, bu rahatsızlığın getirebileceği yüksek maddi kayıplardan sizi ve ailenizi korumayı amaçlar.

Ailenizin, sevdiklerinizin günlük rutinininden, eğitim ve diğer giderlerden ödün vermeden o güne kadar yaptığınız birikimleri koruyabilirsiniz.

Yaşam Riskleri Sigortası’nın Kapsadığı Hastalıklar

Yaşam Riskleri Sigortası, herkesin başına gelebilecek aşağıdaki risklere karşı tazminat öder:

Kanser, Kalp Krizi, Kalp Kapağı Ameliyatı, Koroner arter by-pass cerrahisi, Aort greftleme operasyonu, Balon-anjioplasti, Temel organ nakli, İyi huylu beyin tümörü, Vücut organlarının görev ve hareketlerini yerine getirememesi, Kan nakli ile bulaşan HIV, Böbrek yetmezliği, Multipl skleroz, Uzuv kaybı, Körlük, İşitme kaybı, İnme, iddi yanıklar, Felç, Koma, Meslek yoluyla bulaşan HIV (Doktorlar ve diş hekimleri için)


Teminat tutarı nasıl belirlenir?

Yaşam Riskleri Sigortası’nda;


  • Yaşam kaybı teminatı,
  • Yaşam riskleri teminatı bulunur.


Yaşam Riskleri Sigortası’nda yer alabilecek en yüksek teminat yaşam kaybı teminatıdır. Yaşam kaybı teminatı tutarından yüksek olmamak kaydı ile yaşam riskleri teminatı tutarlarını siz belirlersiniz. Bu tutar yaşam kaybı teminatı’nın %25, %50, %75 ve %100’ü oranında olabilir.


Küçük bir prim size ne kazandırır?

Yaş

Aylık Prim

Yaşam Kaybı ve Yaşam Riskleri Teminatı (*)

35

20 USD

50.000 USD

45

50 USD

50.000 USD

 (*) Sigorta teminat tutarları için ödemeniz gereken prim miktarı; yaşınız, sağlık durumunuz gibi kriterler göz önüne alınarak belirlenir. Bu kriterlerin detayları Yaşam Riskleri Sigortası Özel Şartları’nda belirtilmiştir.

Yaşam kaybı ve yaşam riskleri teminatlarını eşit olarak belirlemeniz durumunda;
Teminat kapsamında bulunan riskli bir hastalığa yakalanırsanız, çalışma hayatınızı etkileyecek kalıcı bir sakatlık söz konusu olursa veya yaşam kaybı gerçekleştiğinde, sözleşmede belirtilen teminat ödenir ve sözleşme son bulur

Yaşam riskleri teminatı tutarının yaşam kaybı teminatı tutarından daha az olmasını tercih ederseniz:
Eğer teminat altında olan yaşam risklerinden biri gerçekleşirse, teminat olarak belirlenmiş tutar ödenir. Yaşam kaybı teminatı ise ödenen tutar kadar azalarak devam eder.


Size Özel Ayrıcalıklar

Yaşam Riskleri Sigortanız ile Yapı Kredi Emeklilik'in size sunduğu ayrıcalıklardan da yararlanmaya başlarsınız.

Sağlık Kulübü:
Olası bir sağlık probleminiz karşısında, Telemed24 acil tıbbi danışmanlık hattından 24 saat ücretsiz ve anlaşmalı sağlık kurumlarından indirimli olarak yararlanabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için "Randevu Talep Formu"Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için "Randevu talep formu" 'nu doldurabilirsiniz. Sigorta ve emeklilik konularında ihtiyaçlarınızı beraber belirleyelim.
Randevu Talep Formu

Allianz Müşteri Hizmetleri ;


Allianz 0850 399 9999

0850 399 9999