Grup Emeklilik

Grup Emeklilik Planları, kurumlara sağlanan özel avantajların yardımıyla, çalışanların veya üyelerin önceden planlanmış tamamlayıcı bir emeklilik gelirine sahip olmalarını ve mevcut hayat standartlarını emeklilik döneminde de sürdürebilmelerine olanak sağlar.

Çalışanların sosyal güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geliştirilen ek kazanç paketleri, günümüzde modern insan kaynakları yönetiminin sıkça başvurduğu bir yöntem. Bu tür ek kazanç paketleri ile personelin gelecek ile ilgili kaygılarının azaltılması, huzurlu ve verimli çalışmalarının sağlanması ve işyerine olan bağlılıklarının artırılması amaçlanır. Yurtdışı örneklerine baktığımızda, ek kazanç paketlerinden en fazla ilgiyi çekenin işverenlerin sağladığı özel emeklilik planları olduğunu görüyoruz.

Mevcut kamu güvenlik sistemleri, çalışanlarınızın emeklilikleri için bir gelir kaynağı olsa da, yaşam standartlarını emekliliklerinde dekorumaları için grup emeklilik planlarına ihtiyaç vardır.

Grup Emeklilik Planları


Akıllı Adım Grup Emeklilik Planları'nda çalışan ya da tüzel kişi katkı payını tek başlarına ya da birlikte yatırabilirler.


  • Tüzel kişinin çalışanlar adına katkı payı yatırdığı planlar İşveren/Sponsor Grup Emeklilik Planı,
  • Çalışanların bir grup oluşturarak katkı payı yatırdıkları planlar Gruba Bağlı Bireysel Emeklilik Planları’dır.Grup Emeklilik Planları’nın Avantajları

Grup Emeklilik Planları, emeklilik güvencesi ve çalışma hayatına getirdiği avantajlarla çalışanlarınıza olduğu kadar size de ayrıcalıklı bir hizmet sunar.

Düşük maliyetli bir yatırımdır.
Grup Emeklilik Planları’nda yatırılan katkı payları , doğrudan gider gösterilebilmesi nedeniyle şirket açısından düşük maliyetli bir yatırımdır.

Şirkete uzun süreli bağlılık sağlar.
Çalışanlarına yatırım yapmak isteyen şirketler, çalışanlarını kısa dönemde mutlu kılacak maaş artışı ile ödüllendirmenin yanı sıra, Grup Emeklilik Planları'yla uzun dönemli bir fayda ve bağlılık sağlar.

Çalışanlar ek hizmetlerden faydalanabilir.
Akıllı Adım Grup Emeklilik Planları’nda, birikim yapılan süre boyunca çalışanlarınız Yapı Kredi Emeklilik’in sunduğu ek hizmetlerden yararlanabilir.

Farklı ihtiyaçlara yönelik plan seçenekleri
Grup Emeklilik Planları, çalışanların ihtiyaçları ve şirketlerin değişen beklentilerine uyabilecek şekilde hazırlanmıştır. Siz de çalışanlarınız ve şirketinize özel Grup Emeklilik Planı oluşturabilirsiniz.

Vergi Avantajı
Bireysel Emeklilik Sistemi'ne çalışanları adına katkıda bulunan şirketler, daha düşük maliyetle personeline daha yüksek kazanç olanağı sağlayabilir. Gelir Vergisi Kanunu'na göre, işverenlerin ücretliler adına Bireysel Emeklilik Sistemi'ne yatırdıkları katkı payları, asgari ücretin brüt tutarı ile sınırlı olmak üzere, çalışanın brüt maaşının %10'una kadar doğrudan gider olarak kaydedilebilir.

Çalışanlar da Grup ya da Bireysel Emeklilik Planı katkı paylarını gider olarak gösterebilir. Hem çalışan, hem de işveren ödemelerinde vergiden indirilebilecek tutar, çalışanın brüt maaşının %10'u ve asgari ücretin brüt tutarı ile sınırlıdır.

Bireysel Emeklilik Sistemi'nin sağladığı vergi avantajları ülkemizde başka hiçbir yatırım aracına tanınmamaktadır.

Şirketinize Özel Kurumsal Müşteri Temsilcisi
Daha doğru ve hızlı bilgi almanız için Yapı Kredi Emeklilik'te kurumunuza özel bir müşteri temsilcisi hizmet verir.

Uzman Fon Yönetimi
Grup Emeklilik Planları'nda çalışanlarınız adına yapılan ve çalışanlarınızın yaptığı katkı payları ,Yapı Kredi Emeklilik'in tecrübesi ve fon yöneticilerinin uzmanlığıyla değerlendirilir. Fon yöneticilerimiz, birikimlerinize en yüksek getiriyi sağlamak için çalışır.

Sağlık Kulübü
Grup Emeklilik Planı kapsamında birikim yapılan süre içinde Telemed 24 acil tıbbi danışmanlık hizmetinden 24 saat ücretsiz, anlaşmalı sağlık kurumlarından indirimli olarak yararlanabilirsiniz.

Hızlı Erişim
Çalışanınız, Grup Emeklilik Planları'nda ödediği katkı paylarını ve alınan emeklilik yatırım fonlarını, adına açılmış bireysel emeklilik hesabından takip edebilir. Dilediği an hesaptaki birikim tutarı ve fon bilgilerine erişebilir. Yapı Kredi Emeklilik'in sesli yanıt sistemi ve internet sitesinden veya Takasbank'ın ALO TAKAS hattı ve internet sitesinden hesap bilgilerini öğrenebilir.

Ayrı Emeklilik Hesapları
Grup Emeklilik Planları'nda işveren ve çalışan tarafından yatırılan katkı payları ayrı hesaplarda takip edilir.

Daha fazla bilgi için "Randevu Talep Formu"Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için "Randevu talep formu" 'nu doldurabilirsiniz. Sigorta ve emeklilik konularında ihtiyaçlarınızı beraber belirleyelim.
Randevu Talep Formu

Allianz Müşteri Hizmetleri ;


Allianz 0850 399 9999

0850 399 9999